www.engineering-suomi.com
29
'26
Written on Modified on
binder laajentaa M8-liitinvalikoimaa juotosliitännällä
Uusi M8-flensliitin mahdollistaa joustavan, manuaalisen kaapeloinnin tilaa rajoittavissa automaatiosovelluksissa.
www.binder-connector.com

binder on tuonut markkinoille M8-flensliittimen, jossa on juotosliitäntä. Ratkaisu on suunnattu sovelluksiin, joissa vaaditaan asiakaskohtaisia kaapelipituuksia tai pienten sarjojen manuaalista kokoonpanoa.
Juotosliitäntä täydentää binderin nykyistä M8-portfoliota, joka sisältää upotusjuotettavat, johdolliset ja kaapeliliittimet. Uusi rakenne helpottaa yksilöllistä kaapelointia erityisesti automaatio- ja robotiikkajärjestelmissä, joissa kompakti koko ja luotettava signaalinsiirto ovat keskeisiä vaatimuksia.
Liittimet soveltuvat käytettäväksi ahtaissa asennustiloissa sekä mittaus- ja testijärjestelmissä. Juotettavat kontaktit voidaan viedä piirilevyn läpi ja kiinnittää THT-puolelle, mikä parantaa mekaanista kestävyyttä ja pidentää käyttöikää.
Kaikki uudet M8-liittimet on testattu teollisuusstandardeja vastaavasti ja ne täyttävät suojausluokat IP65, IP67 ja IP69K. Ne ovat yhteensopivia IEC 61076-2-104 -standardin kanssa.
www.binder-connector.com

